Стручно вијеће - Плесна едукација

Стручно вијеће – Плесна едукација

Синоћ је у просторијама ОЈ Мики Маус Старчевица, одржана сједница Стручног вијећа васпитача, на којој је директорица установе гђа. Александра Малевић упознала присутне о Извјештају спољашњег вредновања квалитета рада установе.
Тим који је именовао Републички педагошки завод Републике Српске на основу увида извео је оцјену ОДЛИЧАН за свих седам стандарда. Директорица установе захвалила се присутнима на труду и раду који је резултирао овако високом оцјеном и за коју вјерује да ће се у наредном периоду одржати кроз реализацију свих планираних програмских активности.
Директорица Малевић, истиче да су са оцјеном ОДЛИЧАН оцјењене и установе ЈУ Дјечији вртић Чика Јова Змај из Бијељине и ЈУ Дјечији вртић Чика Јова Змај из Фоче.
На сједници се између осталог говорило о текућим питањима, о одласку другара на скијање, планирању приредби поводом 8. марта, приредбе за Дан Града, едукацији васпитача, сарадњи са другим установама и институцијама и другим питањима која су од значаја за рад установе.
У другом дијелу сједнице, директорица је упознала присутне са правилником о награђивању васпитача и стручних сарадника који има за циљ стимулативни приступ у оцјењивању рада васпитача и стручних сарадника.
На крају вијећа, директорица је представила будућу сарадњу са новоотвореним Дјечијим културним центром „ДКЦ“ Бања Лука, са којим је постигнут договор у правцу међусобне сарадње на пројектима.
По завршетку вијећа, присутни васпитачи су присуствовали плесној обуци као првом заједничком пројекту у сарадњи са „ДКЦ“ – ом. Први плесни час је протекао у веселој и позитивној атмосфери а у наредном периоду нас очекује још неколико плесних едукација, након којих ће наши васпитачи бити едуковани за правилно постављање плесних кореографија са дјецом.